Bieg przełajowy Światło(o)bieg

 W ramach obchodów XV Festiwalu Nauki w dniu 20 maja 2015 roku odbył się bieg przełajowy na Krakowskich Błoniach. W biegu brały udział szkoły podstawowe, gimnazjalne, średnie oraz uczelnie wyższe. Środowisko uczelni wyższych było reprezentowane nie tylko przez studentów, ale również przez pracowników administracyjnych, naukowo-dydaktycznych oraz piastujących wysokie stanowiska we władzach uczelni. Gościem specjalnym był Pan Grzegorz Sudoł – srebrny medalista Mistrzostw Europy w chodzie na 50km w 2010r, brązowy medalista Mistrzostw Świata w chodzie na 50km w 2009r, wielokrotny Mistrz Polski na wszystkich dystansach w chodzie (5km, 20km, 50km), trzykrotny Olimpijczyk (Ateny 7 miejsce, Pekin 9 miejsce , -50km, Londyn 24 miejsce – 20km). Pan Grzegorz dopingował zawodniczki i zawodników podczas rywalizacji sportowej, dekorował medalami zwycięzców biegu. Ponadto startował na dystansie 1000m w kategorii pracowników jako reprezentant Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie zajmując wysokie czwarte miejsce.

Wyniki: 

BIEG PRZEŁAJOWY „ŚWIATŁO(O)BIEG” KLASYFIKACJE DRUŻYNOWE
(kobiety + mężczyźni)


Klasyfikacja generalna SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

1. Szkoła Podstawowa nr 124
2. British International School of Cracow
3. Szkoła Podstawowa nr 32
4. Szkoła Podstawowa nr 24
5. Szkoła Podstawowa nr 48
6. Szkoła Podstawowa nr 7 STO
7. Szkoła Podstawowa „ŹRÓDŁO”
8. Szkoła Podstawowa „ŹRÓDEŁKO”
9. Szkoła Podstawowa Sióstr Pijarek

 

Klasyfikacja generalna GIMNAZJUM

1. Gimnazjum nr 53
2. Gimnazjum Sióstr Pijarek
3. Gimnazjum nr 20
4. Gimnazjum nr 8
5. Gimnazjum nr 80

Klasyfikacja generalna SZKÓŁ ŚREDNICH

1. I Liceum Ogólnokształcące
2. X Liceum Ogólnokształcące zespół nr 2
3. X Liceum Ogólnokształcące zespół nr 1
4. ZSW nr 1
5. XXX Liceum Ogólnokształcące
6. XXVII Liceum Ogólnokształcące

Klasyfikacja generalna UCZELNI WYŻSZYCH

1. Akademia Górniczo-Hutnicza
2. Akademia Wychowania Fizycznego
3. Politechnika Krakowska
4. Uniwersytet Rolniczy
4. Uniwersytet Jagielloński
5. Akademia Ignatianum
6. Krakowska Akademia
6. Uniwersytet Pedagogiczny

 

Klasyfikacja generalna UCZELNI WYŻSZYCH – pracownicy

1. Uniwersytet Rolniczy
2. Akademia Wychowania Fizycznego
3. Uniwersytet Pedagogiczny
4. Akademia Górniczo-Hutnicza
5. Instytut Fizyki Jądrowej PAN
6. Politechnika Krakowska
7. Akademia Ignatianum

 

Klasyfikacja generalna SZTAFETA VIP

1. Akademia Ignatianum
2. Akademia Wychowania Fizycznego
3. Uniwersytet Rolniczy zespół nr 2
4. Uniwersytet Rolniczy zespół nr 1
5. Uniwersytet Pedagogiczny

 Wyniki indywidualne

Szkoły Podstawowe:

Dziewczęta

1. Wróbel Natalia Szkoła Podstawowa nr 24 im. Krakowskiej Szkoły Pożarnej
w Krakowie
2. Bielawska Maja British International School of Cracow
3. Znamirowska Wiktoria Szkoła Podstawowa nr 24 im. Krakowskiej Szkoły Pożarnej
w Krakowie

Chłopcy

1. Lovascio Filippo British International School of Cracow
2. Piwko Wojciech Szkoła Podstawowa nr 48 im. Szarych Szeregów w Krakowie
3. Zdziarski Oskar Społeczna Szkoła Podstawowa nr 7 STO w Krakowie

Gimnazja:

Dziewczęta

1. Rostworowska Janina Publiczne Gimnazjum nr 53 Sióstr Prezentek w Krakowie
2. Wróblewska Anna Gimnazjum Sióstr Pijarek w Krakowie
3. Kubińska Weronika Społeczne Gimnazjum nr 8 STO w Krakowie

Chłopcy

1. Wrona Marcin Gimnazjum Sióstr Pijarek w Krakowie
2. Łaski Jakub Gimnazjum nr 20 im. Ks. Józefa Poniatowskiego w Krakowie
3. Paciorek Jan Publiczne Gimnazjum nr 53 Sióstr Prezentek w Krakowie

Szkoły licealne:

Kobiety 1000m

1. Kwiatek Miriam I LO. im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie
2. Saganowska Zofia I LO. im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie
3. Piotrowska Justyna I LO. im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie

Mężczyźni 2000m

1. Iwaczenko Dominik I LO. im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie
2. Jałocha Szymon I LO. im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie
3. Jabłonka Mateusz X LO Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

 

Uczelnie wyższe:

Kobiety 1000m

1. Chryczyk Katarzyna Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha
w Krakowie
2. Mierzejewska Karolina Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
3. Paluch Justyna Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
w Krakowie

Mężczyźni 2000m

1. Jachym Tomasz Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
2. Zięba Jakub Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
3. Babula Przemysław Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica

Pracownicy – Kobiety

1. Naczk-Musiał Magdalena Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
2. Malec Magdalena Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
3. Żywczyk Karolina Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha
w Krakowie

Pracownicy – Mężczyźni

1. Rembiasz Konrad Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha
w Krakowie
2. Lipczyński Jerzy Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
3. Leszczyński Juliusz Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica

VIPy:

1. Akademia Ignatianum (Musiał Filip, Oświęcimski Konrad, Momot-Luzara Sylwia, Piechowska Agata)
2. Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie (Marchewka Anna, Ciszek Elżbieta, Głodzik Jacek)
3. Uniwersytet Rolniczy (Kiełbasa Paweł, Micek Piotr, Kliś-Brudny Ewa, Szczeponek Agnieszka)

 

 plakat_bieg

Gościem specjalnym będzie: Grzegorz Sudoł

 

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie w ramach XV Festiwalu Nauki serdecznie zaprasza do udziału w biegu przełajowym ”ŚWIATŁO(O)BIEG”, który odbędzie się dnia 20 maja 2015 r. na Błoniach Krakowskich.
Zaproszenie kierujemy do reprezentacji krakowskich szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz studentów i pracowników Uczelni krakowskich.

Wydarzeniem kończącym zmagania sportowe będzie niezwykle widowiskowy bieg sztafetowy Rektorów, Prorektorów oraz Dziekanów i Prodziekanów Uczelni krakowskich. W trakcie trwania biegu odbędą się imprezy towarzyszące.
Poniżej przedstawiamy minutowy program zawodów oraz regulamin i inne dokumenty.

Szczegółowe informacje na temat biegu uzyskać można w Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie ul. Ingardena 4 lub telefonicznie pod nr tel. 12-662-66-48.

Załącznik nr 1 – bieg przełajowy kat szkoły

Załącznik nr 2 – bieg przełajowy kat studenci

Załącznik nr 3 – bieg przełajowy kat pracownicy i vip

Załącznik nr 4 – Oświadczenie-uczestnika-biegu-1

Regulamin Biegu Festiwal Nauki